Návštěva království železnic

17.8.2010 jsem navštívil Království železnic na Praze 5. Je to asi největší kolejiště v Čechách, ale bohužel ne nejhezčí. Rozhodně stojí za to jít se podívat do Království železnic, i když vstupné se v poslední době zdražilo. Já tam byl v roce 2010 za cca 350,- Kč s celou rodinou a dnes už by mě to stálo 550,- Kč. Chápu, že provoz tak velkého kolejiště něco stojí a člověk to nezvládne sám a musí mít zaměstnance a těm musí dávat výplaty atd. atd., ale já raději tyto peníze využiju na jiné účely, třeba si koupím  vagon,  který ještě  nemám. Na  návštěvu Království  železnic  jsem  se  těšil, šel  jsem tam  hlavně načerpat inspiraci  ke stavbě  mého kolejiště, chystal jsem se ke koupi modelů budov a chtěl jsem vědět, jak vypadají ve skutečnosti. Takže spousta fotek v galerii je věnována budovám.Po prohlídce Království železnic jsem byl  tak  trochu zklamaný  z  provedení  kolejiště.   Několikrát   jsem

Na videa se můžete podívat zde:

   
  narazil na mrtvoly postaviček, které ležely na nástupišti, na chodníku a na zastávce. Také jsem tam viděl budovu, která zřejmě nebyla přilepená a byla postavená na chodníku a část na trávě. Kolejiště bylo spíchnuto horkou jehlou. Navíc nás dozorce Království železnic vyhazoval už dvacet minut před koncem zavírací doby, což je slyšet i ve videu, a během deseti minut to ještě pětkrát zopakoval, takže jsme raději odešli dřív, než jsme chtěli.
Tím nechci říct, že by mě kolejiště v Království železnic nezaujalo, obdivuji lidi, kteří se do něčeho takhle obrovského pustí a samozřejmě jim držím palce a fandím takovému modelářskému zaujetí. V kolejišti je zamodelováno několik miliónů korun, ne-li desítek miliónů, a pustit se do takové akce chce obrovskou odvahu. Takže chápu, že potřebují, aby se jim aspoň část peněz vrátila na vstupném. My modeláři víme, co to obnáší (ale bohužel také koukáme na detaily). Rozhodně návštěvu Království železnic doporučuji, ať každý posoudí sám.