Konec roku 2021

Letos jsem toho bohužel moc neudělal vzhledem k úrazu, který se mi stal v dubnu. Většinu roku mi zabrala rehabilitace a nebylo možné cokoli dělat na kolejišti. Byl jsem rád, že jsem mohl chvíli sedět. Když už to bylo docela dobré, pustil jsem se do dodělání ozvučení motorového vozu ČD 810 172-7 od MTB. Tento motorový vůz jsem začal ozvučovat těsně před úrazem. Po sundání karoserie jsem zjistil, že v interiéru není místo na reproduktor. Takže jsem se rozhodl uříznout část závaží v místě, kde má být WC. Pak jsem řez začistil a obrousil podlahu interiéru až na kov. Místo vyříznuté části jsem udělal stěny WC z plastové destičky 1 mm, kterou jsem přilepil vteřinovým lepidlem. Do tohoto místa se krásně vejde reproduktor Zimo. Podlahu interiéru a spojnice mezi sedačkami jsem natřel barvou Tamiya XF-19 Sky Grey. Stěny interiéru a WC jsem natřel barvou Tamiya XF-59 Desert Yellow. Po zaschnutí barvy jsem dal zpátky sedačky a vše přišrouboval k podvozku. Vývojáři MTB 🙁 vymysleli uprostřed interiéru konektor k plošnému spoji, který je v horní části (velmi chytrý nápad).  Bohužel  s tímto
Na videa se můžete podívat zde:


     
  konektorem nejde nic moc udělat, takže jsem ho natřel v místě sedačky barvou Tamiya XF-7 Flat Red a nad sedačkou barvou XF-19 Sky Grey. Do vytvořeného prostoru WC jsem umístil reproduktor, do plošného spoje jsem nejdříve nainstaloval dekodér a poté jsem celý plošný spoj připevnil k horní části interiéru. Drátky od reproduktoru jsem protáhl dírou po šroubku v plošném spoji v místě WC a připájel. Pak už stačilo nasadit karosérii a odzkoušet. Na výsledek nastavení se můžete podívat ve videu, ve kterém uvidíte i přípojný vůz ČD Btax od MTB, u kterého jsem dělal nezbytné úpravy v předchozím příspěvku.
Dále jsem ozvučil Brejlovce ČD 753 006-6 od MTB. Na ozvučení není nic složitého. Nejdříve jsem sundal karosérii a do místa pro něj určeného jsem umístil na plastovou destičku reproduktor pomocí oboustranné lepící pásky. Nainstaloval jsem dekodér, nasadil zpět karosérii a odzkoušel. Na výsledek se můžete podívat ve videu, ve kterém uvidíte i osvětlené vozy Y ČD od firmy Roco.
Nakonec jsem se dal do přestavby tříosého kotlového vozu od firmy Liliput, na který jsem měl obtisky od Parostroj.net. Celý vůz jsem rozebral a odstranil všechny nápisy a popisky. Kotel jsem nastříkal tmavě zelenou barvou Gunze, kterou jsem si namíchal. Pak jsem aplikoval obtisky. Vše jsem ještě nastříkal polomatným lakem Gunze. Po zaschnutí jsem celý vůz zkompletoval. Bližší popis najdete u fotek.
To je zatím vše. Snad v roce 2022 udělám něco i na kolejišti.