Květen – září 2020

V květnu jsem začal stavět strážní domek Kleny. Měl jsem v plánu ho postavit trochu jinak. Nelíbilo se mi, jak je domek zchátralý, spousta opadaného zdiva, takže jsem některé opadané zdi otočil dovnitř a všechny jsem je natřel barvou Humbrol 74. Také se mi nelíbila holá zeď u tratě bez okna, takže jsem si nejdříve zkusil vyrobit další okno a když se mi to jakžtakž povedlo, tak jsem do zdi u tratě pro něj vyřízl otvor. Když jsem to měl takto připravené, začal jsem stavět spodní část domečku. Nad vchod v přízemí jsem umístil nástěnné svítidlo od firmy Dominik, které jsem opatřil odporem a připojil k rozvodu osvětlení. Přízemí jsem uzavřel stropem a zároveň i podlahou pro horní patro, kterou jsem protáhl rozvody osvětlení. Do stěn horního patra jsem vlepil okna a dal na ně záclony. Všechny stěny jsem přilepil na podlahu horního patra. Mezi stěny jsem vlepil stropní přepážky, do kterých jsem umístil led diody s teplým bílým světlem (warm white), ty jsem opatřil odporem a napojil na rozvod osvětlení. Rozvod osvětlení jsem protáhl na vstupní verandu, kam jsem měl v plánu dát další nástěnné svítidlo od firmy Dominik. Na horní patro jsem přilepil strop. Další věcí, kterou jsem předělal, byl vikýř nad vstupní verandou. Podkrovní zeď, ve které měl být vikýř, jsem zasadil do připravených zámků a podlepil jsem ji tvrdým papírem. Místo po vikýři jsem změřil a ze stejného materiálu jsem vlepil chybějící kus zdi. Spoje jsem zakytoval, přebrousil a natřel barvou Humbrol 74. Potom jsem přilepil vstupní dveře a začal lepit cihlové kraje, které jsem natřel barvou Humbrol 73. Nalepil jsem bílé ozdobné okraje, do chlívku jsem dal krávu 🙂 a slepil vstupní verandu, na kterou jsem přilepil další nástěnné svítidlo od firmy Dominik. Také jsem otevřel okenici na verandě a přilepil na střechu verandy krovy.
Zatímco krovy  zasychaly, pustil jsem se do přípravy terénu, do kterého bude strážní domek zasazen. Strážní domek bude u vjezdového návěstidla do Nového Strašecí a kolem něj povede silnice směrem k zatopenému lomu. Z polystyrenu jsem si vyřízl základní tvar a zahloubil do něj silnici, která se svažuje od Nového Strašecí k zatopenému lomu.
Dále jsem vyřízl otvor v terénu pro strážní domek. Když krovy na verandě zaschly, nalepil jsem na ně střechu a slepil schody, které jsem natřel barvou Humbrol HT 4 Subframe Grey. Touto barvou jsem natřel i všechny betonové plochy. Pak jsem na celý strážní domek přilepil krovy a na ně podbití střechy, které jsem nejdříve ledabyle natřel barvou Humbrol 62 tak, aby podbití vypadalo, že je z prken. Poslední úpravou byla změna střechy z doškové na střechu z tašek, na kterou jsem použil tašky bobrovky z mých zásob. Z nich jsem si vystříhl tvar střechy a nalepil na prkenné podbití. Z dřevěného hranolku 1 mm x 1 mm jsem si udělal ke schodům zábradlí a přilepil ho na ně. Na střechu jsem přilepil komíny, které jsem natřel barvou Humbrol 73 a jejich betonové části barvou Humbrol HT 3 Surface Grey. Oplechování komínů, vikýř a zábradlí lávky jsem natřel barvou Tamiya XF-16 a trubku komínu barvou Tamiya XF-1.
Potom jsem se chvíli věnoval úpravě terénu okolo silnice. Na závěr jsem lehce napatinoval střechu strážního domku olejovou barvou Umbrou přírodní. Když byl strážní domek hotový, mohl jsem začít pracovat na terénu okolo tunelu, kde plánuji z jedné strany arkády a z druhé strany skály. Podrobnější popis najdete u fotek.