Leden – duben 2018

Po delší době jsem tu s další aktualizací ze stavby  mého  kolejiště  z  ledna  až  dubna 2018.  Pokračoval  jsem v ozvučení lokomotiv, ve kterých jsem měl  pouze  dekodér  bez  zvuku.  Tentokrát  přišla  na  řadu  parní  lokomotiva ČSD 365.434 od Roca. Digitalizace je obtížnější, v lokomotivě je málo místa a musí se celá  rozebrat.  Na  ozvučení

Na videa se můžete podívat zde:


 
  jsem použil dekodér ESU Loksound 4.0 a reproduktor Zimo, u kterého jsem zkrátil ozvučnici tak, aby se reproduktor vešel do kabiny strojvedoucího a nebyl vidět. Postup digitalizace jsem nafotil a výsledek nastavení dekodéru můžete vidět ve videu. Dále jsem ozvučil ČSD T669.0007 Čmeláka od TechImage. Na digitalizaci není nic složitého, proto jsem postup nefotil, dobrý návod je v Magazinu Modely.biz s tím rozdílem, že já jsem použil dekodér ESU Loksound 4.0. Výsledek nastavení dekodéru můžete opět vidět v dalším videu.
Také jsem dále pokračoval v tesání skal v zatopeném lomu. Nejdříve jsem si naměřil a vyřezal ze styroduru pravděpodobný tvar skály, jsou to tři desky styroduru položené na sobě, které jsem začal postupně opracovávat tak, aby se aspoň trochu podobaly skále. Postupné výsledky jsem nafotil a k fotkám přidal komentář.
Abych se odreagoval od tesání skal, zakoupil jsem lept T211.0 Prasátko od firmy Hekttor. Návod k této stavebnici je velice velice stručný (téměř žádný), takže je na modelářovi si sehnat podklady ke stavbě lokomotivy. S lepty mám už menší zkušenost ze stavby modelů letadel a doma mám dokonce ohýbačku na lepty. S většinou dílů jsem si  věděl rady, ale jak sestavit rozsochy na podvozku mi dalo trochu zabrat. Vycházel jsem z fotografií skutečných lokomotiv a fotografií různých modelářů, kteří tento model stavěli. Nakonec jsem přišel na to jak rozsochy správně sestavit. Stavbu Prasátka jsem fotil a k fotkám jsem dal komentáře. T211.0 Prasátko jsem zatím nedokončil, pracuju na něm. Další fotky ze stavby budou příště.