Říjen – prosinec 2020

V říjnu jsem nejdříve zaštěrkoval kolejové lože až do tunelu, potom jsem napatinoval kolejové pruty barvou Revell 84 a hlavy kolejnic jsem od barvy umyl ředidlem.
Pak jsem se pustil do ozvučení motorové lokomotivy T435.2568 od firmy Piko. Na ozvučení jsem použil dekodér Esu Loksound V4.0 micro a reproduktor Zimo kostku, u které jsem zkrátil ozvučnici tak, aby se vešla pod karoserii. Po demontáži karoserie jsem zjistil, že bude potřeba zkrátit závaží v lokomotivě. Závaží jsem uřízl a pak už nic nebránilo montáži dekodéru do lokomotivy. Podrobnější popisky jsou u fotek. 
Na začátku listopadu mi dorazilo objednané osvětlení do vozů Y od firmy  STE Electronic.  Takže  jsem se pustil do
Na video se můžete podívat zde:

  osvětlení mé sbírky vozů Y od firmy Roco, která je poněkud rozsáhlejší. Osvětlování vozů Y mi zabralo dosti času a ještě mi zbývá menší část dodělat. Nelíbilo se mi,  že  by  měly  vést přívodní  dráty  středem kupé,  takže  jsem udělal nějaké úpravy. Podrobněji vše popíšu u fotek.
Před vánoci jsem pokračoval v práci na terénu u tunelu, kde jsem se snažil vytvořit skálu z nakoupených skal od firmy Noch. Nejdříve jsem přilepil skály k nahrubo opracovanému terénu a pak jsem ho dotvaroval podle skal. Nad portál tunelu jsem přilepil skály ze sádry, které jsem si odlil. Potom jsem slepil dolní a horní část kopce nalevo od portálu. Vše se bude ještě barvit a patinovat. Ale to až příště.
Ke konci roku jsem si zajezdil s T435.2568 od Pika, abych vyzkoušel nastavení lokomotivy a zvuků. Tradičně jsem také přidal české hlášení. Můžete se podívat na video, které jsem při té příležitosti natočil.