Říjen – prosinec 2022

 

V říjnu jsem pokračoval v práci na dvojkolejce u tunelu a na okolní krajině. Začal jsem tím, že jsem zasypal hlínou plochu mezi skalami. Potom jsem přilepil sádrokartonářskou samolepící pásku z obou stran dvojkolejky u tunelu, protože jsem potřeboval zvednout terén tak, aby byl ve stejné výšce jako vyndavací část se skálou. Zvednutý terén u dvojkolejky jsem zasypal hlínou a zakapal rozředěným disperzním lepidlem 1:3 s tím, že jsem nejdříve na vyndavací část nalepil průhlednou lepící pásku, aby  se mi  obě  části  neslepily.  Po  zaschnutí  lepidla  jsem  pásku
Na videa se můžete podívat zde:     


     
  zčásti odlepil a zasypal hlínou a zakapal lepidlem i plochu pod skálou. Když lepidlo zaschlo, pásku jsem odstranil. Také jsem zasypal hlínou i druhou stranu dvojkolejky, kde bude arkádová opěrná zeď. Zasypal jsem hlínou i prostor mezi skalami nad tunelem, abych jej později mohl zatravnit, než přilepím tunel. Za stavědlem jsem si vyměřil řepkové pole od firmy Polák, abych okolo něj nejdříve mohl nasypat hlínu a pak zatravnit a řepkové pole nalepit do vyměřeného prostoru.  Ještě jsem zasypal hlínou prostor mezi drátovody a kolejemi, přilepil jsem stavědlo na levém zhlaví a okolo něj a vyměřeného prostoru pro řepkové pole jsem také nasypal hlínu. Pak přišlo na řadu zatravňování. K tomu používám zatravňovačku od Mnitkyčerná krabička a statickou trávu miniNatur. Mezi jednotlivé drny ještě nahodile vlepím luční květy od firmy Polák model. Nejvíce se mi osvědčily luční květy bílé, žluté a červenožluté. Mám ještě víc barev, zatím jsem zkoušel i červené, ale z nich opadávají květy. Postup zatravňování najdete u obrázků. 
Ke konci roku jsem ještě ozvučil dva Brejlovce od Rivarossi 753 751-7 ČD Cargo a 753 711-1 OKD Doprava. Na ozvučování nebylo nic extra zajímavého, ČD Cargo má 8 pin konektor a OKD má plux 22 konektor. Oba Brejlovce jsem ozvučil dekodéry ESU Loksound 4.0. Zvuky jsem upravil tak, aby nebyly úplně stejné, každému Brejlovci jsem přiřadil jiné houkačky, píšťalu, pískání výpravčího, spřáhla, pískování, hlášení a jiné zvuky brždění. Na výsledek ozvučení se můžete podívat ve videu.