Železniční stanice Rudoltice v Čechách

 

Na video se můžete podívat zde:


Mapa železniční stanice Rudoltice v Čechách

   

  Opět jsem navštívil s foťákem v ruce další železniční stanici, Rudoltice v Čechách. Vše jsem nafotil a natočil provoz na stanici, můžete se podívat na 235 fotek, video a mapu této železniční stanice.
Rudoltice v Čechách jsou obec v okrese Ústí nad Orlicí v Pardubickém kraji. Nacházejí se v Podorlické pahorkatině v podhůří Orlických hor nedaleko česko-moravské zemské hranice. Žije zde přibližně 1900 obyvatel. Nejbližší město je Lanškroun, vzdálený asi 4 km na severovýchod. V současné době v obci probíhá čilý stavitelský ruch, čehož je dokladem vznik nové čtvrti „Nové Rudoltice “ pod Zámeckým vrchem, vybudování průmyslové zóny a více než zdvojnásobení počtu obyvatel za posledních 10 let.
Obcí prochází III. železniční koridor (trať Česká Třebová – Bohumín) a jednokolejná regionální železniční trať Rudoltice v Čechách – Lanškroun. Stanice Rudoltice v Čechách se od konce druhé světové války výrazně změnila. Tou největší změnou byla elektrizace celé hlavní trati. Byla budována v druhé polovině padesátých let a první elektrický vlak projel Rudolticemi v Čechách 17. listopadu 1958. Začátkem šedesátých let se rovněž upravovalo staniční zabezpečovací zařízení, protože v obou přilehlých traťových úsecích bylo vybudováno automatické zabezpečovací zařízení – autoblok, čímž mohla být zrušena stávající hradla  – Hr. Křižovatka a Hr. Luková. Na začátku devadesátých let byla opravena výpravní budova, která dostala nový svítivý kabát. Další změnou bylo zapojení třebovického a krasíkovského zhlaví do nového reléového staničního zabezpečovacího zařízení.